Tips4Trips wedstrijd NNieuws : Neptunus achterna tussen 58.000 vissen, reptielen en amfibieën in Nausicaá
Je bewegen tussen tienduizenden vissen en toch je duikbril en zwembroek thuislaten. Het kan in het grootste aquarium van Europa, met name Nausicaá in Boulogne-sur-Mer, niet eens zo ver weg zelfs. Met maar liefst 58.000 vissen, reptielen en amfibieën, alles samen zo’n 1.600 diersoorten is Nausicaá ronduit indrukwekkend en hoort absoluut op je krokus bucketlist te staan. Wij haalden mythologie-gewijs onze drietand boven en gingen jullie alvast voor.
Journalist Mario De Wilde
"Wanneer we het indrukwekkende gebouw van Nausicaá aan de bedrijvige haven van Boulogne-sur-Mer naderen, wordt de nep-Neptunus in mij al wakker. Over pakweg 5 minuten duik ik in de wereld van de grote mantarog, de grijze haaien, de gevlekte adelaarsroggen en de duivelsroggen. De opwinding zorgt er voor dat ik mijn belevingsparcours vergeet uit te zoeken. Immers, als bezoeker heb ik de keuze uit drie magische en elkaar aanvullende routes om de zee, de oceaan en al haar bewoners te ontdekken. Een perfect Nederlands sprekende medewerker beveelt me de diepzee aan. Bijna had ik geschreven dat ik er geen graten in zie….
Jaar van de Oceaan
Er wordt me nog een leuk weetje toegefluisterd: in 2025 viert Frankrijk het Jaar van de Oceaan. De blauwe long van onze planeet heeft heel wat te bieden, maar staat ook onder druk.
Nausicaá, het grootste aquarium van Europa, zet mee de schouders onder deze campagne met een ambitieus jaarprogramma. Een magische uitstap naar Nausicaá laat in ieder geval onze mond openvallen van verbazing en scherpen (oh, duiding!) kennis aan! Gedurende ruim twee volle uren kunnen we ons hier verwonderen over de schoonheid van het mariene universum, ons verdiepen in de milieuproblematiek en vooral leren hoe we van de oceaan kunnen houden en hem beschermen. Want ja, beste lezers: onbekend is onbemind.
In de kijker: de uitdagingen van de oceaan
De campagne Het jaar van de Oceaan wordt georganiseerd in aanloop naar de derde VN-conferentie over de Oceaan (UNOC3) die in juni plaatsvindt in Nice. Het jaar richt zich op belangrijke uitdagingen, zoals het behoud van biodiversiteit, de bescherming van diepzeegebieden, het bestrijden van alle vormen van vervuiling en het versnellen van de energietransitie. Dit thema is een perfecte match met de missie van Nausicaá, waar wetenschap, bewustwording, inspiratie en actie samenkomen.
Hier worden het brede publiek en jonge generaties op een boeiende manier betrokken bij de oceaan. Of je nu wetenschapper, natuurliefhebber, kunstenaar of gewoon nieuwsgierig bent – iedereen die geraakt wordt door de magie van de oceaan voelt zich hier thuis. Laat je betoveren door fascinerende tentoonstellingen en meeslepende conferenties. Ontdek het geheimzinnige onderwaterleven en denk samen met anderen na over de toekomst van onze oceaan.
Citizen of the Ocean: de stem van jonge wereldburgers
De toekomst van de oceaan laat niemand onberoerd, ook (en vooral) onze jongeren niet. Dit jaar plaatst Nausicaá de jeugd centraal met het project Citizen of the Ocean. Een hoogtepunt van dit programma is de Ocean Citizens Summit, die in maart bij Nausicaá plaatsvindt. Hier komen 100 jongeren uit verschillende disciplines samen om hun visies en oplossingen te delen. Het resultaat hiervan wordt voorgelegd aan de beleidsmakers tijdens de UNOC3 in Nice. Op naar een generatie O van in Oceaan: een geïnformeerde en gepassioneerde community die zich engageert voor de oceaan.
Les Escales de Nausicaá: cultuur en wetenschap hand in hand
Nausicaá organiseert Les Escales de Nausicaá, een cultureel en wetenschappelijk programma met conferenties, artistieke voorstellingen en inspirerende ontmoetingen. Het hoogtepunt hiervan is de tentoonstelling Échappée tropicale, die in mei de deuren opent. Verken een tropische lagune met bijzondere aandacht voor de kwetsbaarheid en het behoud van koraalriffen.
De Mr.Goodfish-wedstrijd: duurzame gastronomie
Een smakelijk, duurzaam project van Nausicaá is Mr.Goodfish. Weet welke vissoort op je bord komt en draag zo bij aan een duurzamere onderwaterwereld. Sinds 2010 inspireert dit programma zowel topchefs als thuiskoks om met respect voor de oceaan te koken. Dankzij de handige viskalender weet je precies welke vissoorten in het seizoen zijn en in overvloed zwemmen. Zo geniet je niet alleen van smaakvolle gerechten, maar help je ook de onderwaterwereld gezond te houden. Op 21 mei 2025 vindt de tweede editie van de Mr.Goodfish Culinaire Wedstrijd plaats. Chefs worden uitgedaagd om creatieve gerechten te maken met duurzaam gevangen zeedieren.
Win je eigen duo-ticket voor een bezoek aan Nausicaá
Wil je ook de haaien en de roggen achterna? Dan kan je een kort verblijf of een van de duo-tickets voor een bezoek aan Nausicaá winnen.
Wat moet je daar zoal voor doen?
- Wat is de datum dat de Mr.Goodfish Culinaire Wedstrijd doorgaat?
- In Nausicaá zul je ook pinguïns tegen het lijf lopen. Welke soort is het?
- In de versafdeling ‘krabben, garnalen en schaaldieren’ vind je vele soorten. Bezorg er ons vijf van.
- Op welk uur gaat Nausicaá dagelijks open?
Mailen voor donderdag 27 februari 2025 naar tips4tripsreisreportages@gmail.com met als titel ‘Ik wil een visje uitgooien’. Opgelet: één antwoord per gezin en graag je volledige naam en adres. Lezers die meerdere antwoorden insturen, worden er genadeloos uitgefilterd en de deelname wordt vernietigd.
WINNAARS vorige Tips4Trips Vayamundo Houffalize :
Winnen een voucher voor twee voor een kayaktocht van 8 km op de Ourthe met Brandsport :
Edith Baekelandt uit Ardooie, Marie-Christine Deckers uit Sint-Truiden, Luk Van Hunsel uit Berchem, Bianca Waeyaert uit Veurne, Tom Slegers uit Puurs.
Winnen een voucher voor twee voor een gegidst bezoek van 45 minuten met degustatie van drie bieren, een leuke postkaart en een souvenir aan brouwerij en brasserie d’Achouffe :
Familie Depaepe – Nicolaij uit Zwevegem, Mario Vercammen uit Balen, Eef Poelemans uit Aartselaar, Helga Verbeeck uit Oud-Turnhout en de familie Reyns uit Lier.
Winnen een voucher van €300 voor een verblijf in Vayamundo Houffalize : Josephine Swijns uit Beringen, Ine Bielen uit Herk De Stad, Martine De Brabander uit Aartrijke, Sophie Lievens uit Brugge en Miche Crabeels uit Gentbrugge.
Foto’s ©P.Ledez,©H-Lamblin-Iconocom, S-Pannier /red. Mario De Wilde / NNieuws
Boulevard Sainte-Beuve, 62200 Boulogne-sur-mer, Frankrijk